پادکست نگاهی به سرود ملی کشور تاجیکستان

در قسمت هفتم مجموعه پادکست برنامه های “سرود ملل” از رادیو ویکی نگاهی داریم به سرود ملی کشور تاجیکستان.

پادکست سرود ملی تاجیکستان

 

(بیشتر…)

دنباله‌ی نوشته
Share

پادکست نگاهی به سرود ملی کشور پاکستان

Pakistan Flag

در قسمت ششم مجموعه پادکست برنامه های “سرود ملل” از رادیو ویکی نگاهی داریم به سرود ملی کشور پاکستان. تا زمانیکه کشور پهناور هندوستان مستعمره بریتانیا بود نامی از پاکستان نبود. اما به فاصله کمی از استقلال سیاسی کامل هند از بریتانیا به رهبری گاندی بزرگ جنگ های خونینی میان هندوها و مسلمانان که بیشتر در غرب هند ساکن هستند درگرفت. که البته با اعتصاب غذای بلند مدت گاندی که پیشتر نیز برای مبارزه با بریتانیا دست به اعتصاب غذا زده بود و وخامت حالش هندوها و رهبران اسلامی شرم کردند و به بردار کشی های خود پایان دادند. پس از آن و طی مذاکرات و راه حل های سیاسی بخش بزرگی از هند که مسلمان نشین بود از آن کشور جدا شد و نام پاکستان را برخود گرفت. پس از تشکیل یک کشور بصورت طبیعی نیاز به سرودی ملی احساس شد. جالب است بدانید که سرود ملی پاکستان به زبان فارسی می باشد!

(بیشتر…)

دنباله‌ی نوشته
Share

پادکست نگاهی به سرود ملی کشور ایران

iran-flag-chist-com

در قسمت پنجم مجموعه پادکست برنامه های “سرود ملل” از رادیو ویکی نگاهی داریم به سرود ملی کشور ایران. شنوندگان گرامی بدلیل نبود اجرای سرود زمان قاجار! نتوانستیم بخوبی آن دوران را پوشش دهیم و فقط به ذکر چند نکته اکتفا کردیم. پیش خود خیال می کردیم که ایران دو سرود ملی بیشتر ندارد ولی در تحقیق فهمیدیم که خیالی بس باطل است و بیخود به کشور دوست و برادرمان افغانستان ایراد گرفتیم و طعنه زدیم. حداقل مال آنها همه اجراهایشان (تمامی سرودهای ملی شان) در اینترنت موجود بود!

(بیشتر…)

دنباله‌ی نوشته
Share

پادکست نگاهی به سرود ملی کشور افغانستان

نگاهی به سرود ملی کشور افغانستان

در قسمت چهارم مجموعه پادکست برنامه های “سرود ملل” از رادیو ویکی نگاهی داریم به سرود ملی کشور افغانستان.

شرمنده اگر سردرگم شدید. دیگه دست ما که نبود یه افغانستان و یه جین سرود ملی! به هرحال کشور عزیز و همسایه بدلیل تغییرات دائمی حکومتی در هر دوره ای سرود ملی مختص به آن زمان را داشته. امیدوارم مشکلات در مورد این قسمت از برنامه را درک کنید و به ما حق دهید!

(بیشتر…)

دنباله‌ی نوشته
Share

پادکست نگاهی به سرود ملی کشور اسرائیل

نگاهی به سرود ملی اسرائیل

در قسمت سوم مجموعه پادکست برنامه های “سرود ملل” از رادیو ویکی نگاهی داریم به سرود ملی کشور اسرائیل.

شنوندگان عزیز توجه فرمایند که این برنامه فقط یک برنامه رادیویی سرگرم کننده است و به دور از سایر موضوعات در رابطه با اسرائیل چه به طور مستقیم و چه غیرمستقیم. لطفا برنامه را تا انتها بشنوید و سپس اگر مطلبی دارید البته اگر در ارتباط مستقیم با برنامه است بفرمایید و خواهش می کنیم به مطالب حاشیه ای نپردازید. اگر چیزی را اشتباه گفتیم تصحیح بفرمایید. ترتیب پرداختن به سرود ملی کشورها نیز از پیش تعیین شده و بر اساس حروف الفبا می باشد.

امیدوارم توضیحات قابل فهم بوده باشد. پیشنهادات خود را به رادیو ویکی در مورد این برنامه بگویید… از طریق رایانامه(ایمیل) و شبکه های اجتماعی رادیو ویکی، همچنین از راه کامنت (نظر) گذاشتن در تارنمای (وبسایت) رادیو ویکی

(بیشتر…)

دنباله‌ی نوشته
Share

پادکست نگاهی به سرود ملی کشور اردن هاشمی

پرچم اردن

در قسمت دوم مجموعه پادکست برنامه های “سرود ملل” از رادیو ویکی نگاهی داریم به سرود ملی کشور پادشاهی اردن.

پیشنهادات خود را به رادیو ویکی در مورد این برنامه بگویید… از طریق رایانامه(ایمیل) و شبکه های اجتماعی رادیو ویکی، همچنین از راه کامنت(نظر) گذاشتن در تارنمای(وبسایت) رادیو ویکی

سپاس

(بیشتر…)

دنباله‌ی نوشته
Share

پادکست نگاهی به سرود ملی جمهوری آذربایجان

flag-Azerbaijan-Baku

 

اولین قسمت از برنامه جدید رادیو ویکی بنام “سرود ملل” در این سری برنامه ها قصد داریم به سرود یا سرودهای ملی یک کشور در هر برنامه بپردازیم.

بدلیل برخی مشکلات در تارنمای رادیو ویکی این برنامه را اول در اینجا آپلود کردم تا پس از رفع مشکلات در تارنمای رادیو ویکی نیز قرار دهیم. همیشه برای دسترسی به تمامی برنامه های ما به تارنمای اصلی رادیو ویکی بروید. سپاس

(بیشتر…)

دنباله‌ی نوشته
Share