گوناگون

پادکست افراد چاق کمتر هندوانه بخورند..

افراد چاق کمتر هندوانه بخورند

ایران‌صدا: یک کارشناس تغذیه به افراد چاق توصیه کرد در مصرف هندوانه زیاده‌روی نکنند.

یوسف نقیایی گفت: مصرف زیاد هندوانه می‌تواند در عین مفیدبودن  و تامین آب در تابستان به مقدار قابل توجهی انرژی نیز برای فرد تامین کند، بنابراین توصیه می‌شود، افرادی که قصد کاهش وزن دارند یا از اضافه وزن پیشگیری می‌کنند، در مصرف این میوه اعتدال را رعایت کنند.

ایران صدا افراد چاق کم‌تر هندوانه بخورند
ببینم میتونید اول تابستونی کسبو کار هندوانه فروشا و کشاورزای هندوانه کارو کساد کنید:-D با مزه بود مرسی:-D

دریافت (دانلود) پادکست

وی افزود: هندوانه جزو گروه میوه‌‌ها است و هر ۱۰۰ گرم آن ۳۲ کیلو کالری انرژی دارد. این کارشناس تغذیه ادامه داد: قسمت عمده این میوه آب است، به طوری‌که حدود ۹۰ تا ۹۳ درصد آن را آب تشکیل می‌دهد و به  همین علت می‌تواند جزو میوه‌های خوب برای تامین آب بدن خصوصاً در فصول گرم سال
باشد.

نقیایی گفت: عمده‌ترین ماده مغذی موجود در هندوانه کربوهیدرات‌هاست و حدود ۷ درصد آن را شامل می‌شود و مخلوطی از قندهای ساده گلوکز، فروکتوز و
ساکاروز است.

وی افزود: این میوه همچنین حاوی مقداری ویتامین C به میزان ۹.۵ میلی‌گرم در ۱۰۰ گرم ماده خوراکی است. نقیایی تصریح کرد: یکی دیگر از خواص ارزشمند این میوه، وجود آنتی‌اکسیدان‌ها و رنگدانه‌های موجود در آن است که مهم‌ترین آنها لیکوپن است که موجب رنگ قرمز این میوه می‌شود. این نوع آنتی‌اکسیدان پیشگیری‌کننده بسیار خوب از بروز سرطان‌هایی مانند سرطان پروستات در مردان و سرطان‌های رحم و گردن رحم در زنان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که مصرف زیاد هندوانه می‌تواند درعین مفیدبودن و تامین آب در تابستان به مقدار قابل توجهی انرژی نیز برای فرد تامین کند، بنابراین افرادی که قصد کاهش وزن دارند یا از اضافه وزن پیشگیری می‌کنند، نیاز است در مصرف این میوه اعتدال را رعایت کنند.

سردبیر: ناتاشا برادر

تهیه کننده اینترنتی: ناتاشا برادر

گروه اجتماعی و اقتصادی

منبع : اختصاصی ایران صدا

۰

درباره‌ی گوینده

mina1542

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.